Autor Wątek: Dzwieki ocierania i inne. Prosba o pomoc  (Przeczytany 4739 razy)

skulbar

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
  • Skąd: ST
Dzwieki ocierania i inne. Prosba o pomoc
« dnia: 2019/03/30 21:47 »
Advertisement
1. Od jakiegoś czasu słyszę moim tiguanie nieprzyjemne dźwięki ucierania pochodzące z tylniej części podwozia.  dźwięki słyszalne są tylko gdy dźwignia zmiany biegów DSG jest w pozycji D gdy w czasie jazdy przełączy się na N nie słychać tego ocierania. Podobnie wygląda to gdy jeździ się na trybie Eco gdy napęd jest rozłączony nie słychać ocierania. Te nieprzyjemne dźwięki nie są słyszalne non stop ale można je usłyszeć na przykład podczas   przyspieszania przy skręconej kierownicy (jazda na rondzie).
 2. Drugą sprawą są tylne tarcze hamulcowe które po 24000 km wyglądają jakby miały czarne przebarwienia. Spotkal sie ktos z tym problemem?  Zgłosiłem się z tym do serwisu i czekam czy uznają reklamację. Auto nieprzyjemnie hamuje szczególnie podczas prędkości autostradowych słychać dudnienie podczas hamowania.
 3. Na paskach chromowanych drzwi powstały bąble. Serwis bez dyskusji przyznał reklamację czekam na wymianę
 4. Jak wygląda wykończenie tapicerki nad pedałem gazu i hamulca w waszych samochodach? U mnie nie ma żadnej osłony i Widać wszystkie kable i przewody.
 

już_nie_passat

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 98
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: TDI 190KM
  • Skąd: KT
Odp: Dzwieki ocierania i inne. Prosba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/03/31 21:49 »
ad 2. Tylne, fabryczne tarcze są fatalnej jakości (nie wiem czy wszystkie ale wielu na takie trafiło). Zobacz od wewnętrznej strony - zazwyczaj jest gorzej niż od widocznej, zewnętrznej. Jeżeli uznają Ci reklamację to możesz jeszcze trochę pociągnąć. Ale jeżeli miałbyś za nowe płacić to nie daj sobie założyć kolejnych "oryginałów" w ASO. Ja zmieniłem na ATE i jak na razie, po 30k jak nowe


ad. 4. Tak tam widać wszystkie flaki. Kiedyś też mnie to zaintrygowało i nawet wysłałem zdjęcie na forum. Wielu Kolegów potwierdziło.
 

skulbar

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
  • Skąd: ST
Odp: Dzwieki ocierania i inne. Prosba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/04/01 21:08 »
Dzieki za info. Czy serwis uznal komus gwarancje na te tarcze?
 

westsajd

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Thanked: 21 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.4
Odp: Dzwieki ocierania i inne. Prosba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/04/01 23:56 »
Tutaj temat odnośnie zużycia tarcz https://tiguan-forum.pl/index.php?topic=288