Autor Wątek: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta  (Przeczytany 1300401 razy)

asko

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI, 190KM
  • Skąd: FZ
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #660 dnia: 2019/05/01 09:48 »
Advertisement
Kumam, dzięki... generalnie wygląda na to, że jestem najdłużej czekającym na świecie, a na pewno na naszym forum... ale mam szansę na wakacje jechać tigiem ;)


Trzymam kciuki i jeśli czekasz jeszcze dłużej niż ja (od maja tamtego roku) to współczuję..
 

Skakun

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 91
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI 190KM / R-line ext
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: SK
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #661 dnia: 2019/05/01 10:43 »
No to czekam dłużej o 3 m-ce... W międzyczasie raz zmieniłem konfigurację i dodałem parę rzeczy i chyba to spowodowało przesunięcie terminu. I oczywiście WLTP. Wyprodukował się w 13 tygodniu i teraz niby płynie....
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #662 dnia: 2019/05/01 11:31 »
@asko dalej nie masz auta? Chyba szybciej byloby zrezygnowac i zamowic kolejne...

@Skakun - wciaz nie ma wltp dla 2.0 tsi, nie wiem ale bez tego chyba nie wjedzie na statek. I
Przez to wltp to raczej silnik tak wstrzymuje produkcje nie zmiana wyposazenia

@rk - zycze Ci o wiele lepszej informacji niz daje VW... audi na pewno ma to lepiej rozwiazane i choc mam świeże auto to oczywiscie zazdraszczam czekania : )
 

asko

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI, 190KM
  • Skąd: FZ
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #663 dnia: 2019/05/01 11:43 »
@asko dalej nie masz auta? Chyba szybciej byloby zrezygnowac i zamowic kolejne...

@Skakun - wciaz nie ma wltp dla 2.0 tsi, nie wiem ale bez tego chyba nie wjedzie na statek. I
Przez to wltp to raczej silnik tak wstrzymuje produkcje nie zmiana wyposazenia

@rk - zycze Ci o wiele lepszej informacji niz daje VW... audi na pewno ma to lepiej rozwiazane i choc mam świeże auto to oczywiscie zazdraszczam czekania : )


Może było by szybciej, a może trzeba by odczekać znowu tyle czasu. Nie wiadomo. 8.kwietnia dostałam informację z bok VW że samochód został nadany do imporu, więc liczę, że juz nie będzie opóźnień.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #664 dnia: 2019/05/01 12:20 »
Też tak sądzę, po zamieszaniu z WLTP łańcuch dostaw VW wraca powoli do stanu, gdzie jest przewidywalny.
 

joker

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline R-line
  • Silnik: 2.0 TSI / 230KM
  • Skąd: ZPL
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #665 dnia: 2019/05/01 21:11 »
Czy ktoś orientuje się jak wyglądają daty produkcji Tiguana na ten rok ?
 

brzezinol

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Skąd: WGM
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #666 dnia: 2019/05/01 22:39 »
Czesc mam do Was pytanie.
Z uwagi na to, ze mam wrażenie ze mój sprzedawca, handlowiec nie za bardzo sie stara by mi sprzedać auto, a odbiór pewnie będę miał nie długo to mam parę pytań. Na auto czekam juz ponad 7 miesiecy, zamowilem jeszcze w 2018 w miedzy czasie juz kupilem inne auto, bo inaczej nie mial bym czym jezdzic....
1.Czy traktować jako upust poza 8% co chyba dają wszystkim, to ze auto nie podrozeje, a w 2019 sa droższe.
2. Mam wrażenie ze z łaski dostałem dywaniki gumowe.
3. W konfiguratorze jest błąd i naliczylo mi 2x za podgrzewane fotele w dwoch różnych dodanych opcjach, przez 6mscy nie skorygowano zamówienia.
Kupuje nowe auto, a mam jakies obawy, może trafiłem nie tego handlowca? A poza tym to norma? A może nie ta marka , bo w vw nie lubią swoich klientow? W volvo czułem sie jakoś inaczej.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1429
  • Thanked: 178 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #667 dnia: 2019/05/02 09:21 »
@brzezinol handlowiec jakiś lewy, jeśli nie potrafi uspokoić klienta.

Dywaniki gumowe dostał chyba każdy (poza welurowymi, które są standardem).

Co do podgrzewania foteli, to w konfiguratorze jest sporo opcji, które wydaje się że dodajesz podwójnie - gdy np. coś było częścią jakiegoś pakietu - ale w takich sytuacjach ta dodana "drugi raz" opcja ma inną cenę (w rzeczywistości dopłatę). Nie wiem jaka jest dokładnie sytuacja u Ciebie, ale warto dwa razy sprawdzić.

W kwestii ceny, to się przekonasz na samym końcu. Na forum już czytaliśmy, jak komuś po dostarczeniu auta cena podskoczyła, gdyż coś się zmieniło w cenniku po drodze.
 

brzezinol

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Skąd: WGM
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #668 dnia: 2019/05/02 09:32 »

@arekp generalnie to już jestem na końcowym etapie, auto jedzie do Poznania, a ja miałem podpisać umowę leasingową, aby przyśpieszyć trochę temat. Natomiast mam z centrali info, że gdy mam fotele elektryczne, to cena pakietu zimowego powinna być 2x niższa, więc kazałem ustalić temat i przyjdę jak będzie ustalone.
Czyli jeśli sprzedawca nie podnosi mi ceny, mimo że ta jest wyższa w tym roku, można uznać za jego ukłon w moją stronę?
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1429
  • Thanked: 178 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #669 dnia: 2019/05/02 09:56 »
@brzezinol a brałeś 2 czy 4 podgrzewane siedzenia? Są dwa pakiety zimowe i choć ich cena to nie dokładnie x2, to zbliżona.

Przy choćby jednym fotelu elektrycznym, cena Pakietu Zimowego 1 lub 2 jest o około połowę niższa.


Z ceną samochodu ja nie potrafię odpowiedzieć. Podpisując zamówienie i ustalając na nim cenę za pojazd, ja bym oczekiwał że taką samą będę miał przy odbiorze - i nie obchodziło by mnie co się wydarzyło w cenniku w międzyczasie. Tyle w teorii, ponieważ mnie taka sytuacja nie dotyczyła i nie wiem jak bym się zachował w rzeczywistości :)
 

brzezinol

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Skąd: WGM
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #670 dnia: 2019/05/02 10:11 »
@arekp brałem pakiet na 2 siedzenia, nie wiedziałem, że elektryczne fotele mają już podgrzewanie. Zatem dobrałem pakiet zimowy I, później się okazało, że w tym pakiecie cena powinna być niższa, bo przy fotelach już jest ogrzewanie i dopłacam za same dysze na masce. Mi tego zamówienia nie skorygowano i walczę o obniżenie ceny. Niby to tylko 800 PLN, ale są jakieś podstawowe zasady. Masę ludzi mogli naciąć, nie wiadomo na czym jeszcze...
Dzięki za podpowiedzi.
 

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #671 dnia: 2019/05/02 10:18 »
@brzezinol Zamawiałeś w W-wie na Połczyńskiej? Ogrzewane dysze spryskiwaczy, czyli pakiet zimowy 1 w połączeniu z siedzeniami ErgoActive lub skórzanymi kosztują 820 zł lub 840 zł w zależności od cennika. Jeśli masz w zamówieniu cenę poniżej 1000 zł za w/w pakiet to wszystko jest OK. Jeśli wziąłbyś niepodgrzewane siedzenia, to za pakiet zimowy 1 dający tą funkcję zapłaciłbyś ok. 1400 zł.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #672 dnia: 2019/05/02 10:52 »
Tak jak piszą koledzy @TMP i @arekp konfigurator zwykle odlicza cenę, jak dane wyposażenie jest wzięte dwa razy. Piszę zwykle, bo zdarzało się, że cennik został źle ustalony (zrezygnowałem kiedyś z pakiety zimowego w Golfie, bo kosztował prawie 2 tys. zł, a jedyną różnicą z moja bazową konfiguracją były podgrzewane dysze spryskiwaczy). Pobaw się konfiguratorem i zobacz czy ogrzewanie  policzono Ci dwa razy czy nie.

Gumowe dywaniki to nie jest jakiś ukłon (ja dostałem mimo, że nie chciałem;) bo welurowe nie dotarły ), tak samo jak 8% rabat (zwłaszcza, jak bierzesz auto na firmę, na osobę prywatną ujdzie ale zwykle do osiągnięcia są lepsze wartości). Co do zmiany ceny no to sorry - jak się na jakąś umawialiście to jedyne co jest akceptowalne to zmiany w podatkach. To nie twoja wina, że auto się tyle czasu produkowało. Wspomniałbym sprzedawcy o kosztach poniesionych na zakup drugiego (jeśli była mocna obsuwa w terminach). No chyba, że kupujesz na specjalnych warunkach, np. auto zamawiane jest jako demo (rabat 8% sugeruje, że raczej nie) - wtedy dealer powinien wspomnieć, że cena może się zmienić.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #673 dnia: 2019/05/02 11:06 »
@rk - zycze Ci o wiele lepszej informacji niz daje VW... audi na pewno ma to lepiej rozwiazane i choc mam świeże auto to oczywiscie zazdraszczam czekania : )
Równie dobrze może się okazać, że jest tak jak piszesz i te daty nie mają za dużo związku ze statkiem na który załadowano pojazd. Za 3 tygodnie będę wiedział;)
 

brzezinol

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Skąd: WGM
Odp: Zamawianie, czas oczekiwania i odbiór nowego auta
« Odpowiedź #674 dnia: 2019/05/02 11:24 »
@TMP tak Połczyńska. Cena opcji podgrzewania foteli jest nieprawidłowa w zamówieniu, konfigurator też źle to ustala, sprawdzałem przed chwilą, bo dodałem elektryczne skórzane fotele i pakiet zimowy I, i cena pakietu to 1440 zamiast 820.
Sprawdziłem też różnicę w cenie zamówienia i aktualnego cennika z konfiguratora, i jest ona śmieszna bo aktualnie wychodzi 2000 więcej (dali na stronie jakiś rabat, któego nie było jak zamawiałem bo robili jakieś zmiany w konfiguratorze). Natomiast sprzedawca jak ładuje konfigurację to mu wychodzi zupełnie inna cena, coś czuję, że chce mnie zrobić w jajo, bo jak ja klikam na stronie to mam inną cenę.
nie wiem czy nie zrezygnuję z tego auta i pójdę gdzie indziej...