Autor Wątek: Elektroniczna książka serwisowa  (Przeczytany 20488 razy)

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Elektroniczna książka serwisowa
« dnia: 2019/03/04 18:54 »
Advertisement
Witam,

Dzisiaj zmieniałem w aucie olej i kilka innych rzeczy. Dostałem informację, że mój Tiguan ma założoną elektroniczną książkę serwisową.

Temat znany już z Audi, dla zainteresowanych:
- po każdym przeglądzie dostajemy wydruk wszystkich przeglądów do tej pory i ich typu (wliczając zerowy)
- w bazie nie ma informacji wstecznych (pomijając przegląd zerowy)
- na moim wydruku są zatem dwie pozycje:
+ wymiana oleju z okresem zmiennym
+ przegląd przedsprzedażny

Przy następnej wizycie na wydruku będą 3 pozycje, nastepnie 4 itp. itd - stare poświadczenia będzie można zatem usunąć. Naturalnie jak stracimy poświadczenie, będzie ono do wglądu (ale chyba nie do wydruku) u dealera. O dokładne informacje dopytam się nastepnym razem (czy każdy dealer może takie wydać i mieć w nie wgląd itp.)

Dodatkowe informacje to data wydania auta, przebiegi, nr zlecenia, kod bezpieczeństwa (weryfikacyjny), warunki przedłużonej gwarancji (data i przebieg) oraz czy auto ma gwarancję mobilności. Jest także informacja czy przeglądu dokonało ASO czy nie i adres firmy wykonującej usługę ze stemplem i podpisem doradcy. Na życzenie dostaje się też wpis w klasycznej książce. W takim poświadczeniu raczej nie ma innych napraw, ale w tym temacie trzeba by się zapytać ASO.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/03/04 23:36 »
Jak ja odbierałem auto w lipcu zeszłego roku to dostałem informację, że też będę miał elektroniczną książkę serwisową.
 

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/03/05 10:12 »
Począwszy od roku modelowego 2018 książki papierowe nie były już wydawane do nowych samochodów.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/03/05 10:15 »
Szkoda tylko, że jako właściciele aut nie mamy wglądu do takiej książki z poziomu konta VW.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #4 dnia: 2019/03/05 10:19 »
Interesujące. Widzę, że VW rozszerza książkę elektroniczną na starsze Tiguany (mój jest z końca 2016).

@MrBlacker no szkoda, Car-Net by się do tego idealnie nadawał. Taka możliwość jest w Audi, Oplu i pewnie innych markach. Szkoda również, że inne czynności takie jak naprawy nie są tam odnotowywane. Pozostaje ciągle trzymać papierologię.



 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #5 dnia: 2019/03/05 14:23 »
Trochę więcej szczegółów, dodatkowo znalazłem informacje, że wszystkie Tiguany 2 mają być objęte elektroniczna książką serwisową, nawet wyprodukowane przed Majem 2016. U nas chyba trochę zaspano z jej wprowadzeniem.

https://www.volkswagen.co.uk/owners/servicing/digital-service-schedule

Dla zarejestrowanych serwisów niezależnych, istnieje możliwość wrzucenia danych przez Erwin. Niestety nie znalazłem możliwości odczytu takiej książki dla zwykłego użytkownika.

Powyższy artykuł odpowiada na kilka pytań (można zażyczyć sobie PDFa, można na żądanie wydrukować podsumowanie u dowolnego dealera). Naklejka z kodami wyposażenia została przeniesiona do instrukcji obsługi, tak samo jak informacje o serwisach.
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #6 dnia: 2019/04/04 21:04 »
Potwierdzam, że wszystko jest teraz elektrofoniczne.


Co ciekawe na pierwszej stronie instrukcji mam naklejki z serwisem (kiedy był robiony serwis zerowy) i co było robione, w razie gdyby system się zwiesił - taki system szpitalny, niby wszystko w komputerze ale jednak też na papierze : )
 

iks

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 190KM
  • Skąd: WS
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #7 dnia: 2019/05/16 00:03 »
No właśnie a jak mam sprawdzić, że pakiet przeglądów, który wykupiłem został tam zapisany?
 

TMP

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Thanked: 93 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #8 dnia: 2019/05/16 00:29 »
Wykupienie pakietu przeglądów potwierdza naklejka w instrukcji obsługi. To samo dotyczy przedłużonej gwarancji.
 

Tiggy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Thanked: 9 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.5 TSI MT / 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: PO
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #9 dnia: 2019/05/16 07:47 »
Wykupienie pakietu przeglądów potwierdza naklejka w instrukcji obsługi. To samo dotyczy przedłużonej gwarancji.
U mnie wygląda to inaczej z pakietem przeglądów - mam  na to osobny papier od VW (pakiet 60k/4Y).
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #10 dnia: 2019/05/16 11:57 »
Jesteś pewien, że nie masz tego też wklejonego w instrukcji obsługi? No chyba, że go pakiet dokupiłeś później (nie wiem czy jest taka możliwość).
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #11 dnia: 2019/05/16 12:02 »
Pamiętajcie, że tylko przedłużona gwarancja przyjeżdża z fabryki, więc musi być zamówiona od razu i wtedy też powinna znaleźć się w książce - czy nadal tak jest, to nie wiem, dawno nie odbierałem VW ;-)

Pakiet przeglądów można dokupić przy odbiorze auta, więc tu mogą być różne zasady dokumentowania.
 

Tiggy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Thanked: 9 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.5 TSI MT / 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: PO
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #12 dnia: 2019/05/16 12:46 »
Jesteś pewien, że nie masz tego też wklejonego w instrukcji obsługi? No chyba, że go pakiet dokupiłeś później (nie wiem czy jest taka możliwość).

Sprawdzę jeszcze raz, ale o ile pamiętam to miałem tylko ten papier. Auto brałem z placu (de facto nie składałem więc na nie zamówienia), pakiet dobrałem przy papierologii związanej z leasingiem.

[edit]
Przedłużona gwarancja jest dawana przez producenta, dlatego musi być zlecona w zamówieniu auta (pewnie nawet z wlepki w aucie możnaby to wyczytać). Z pakietem przeglądów jest chyba inaczej - daje go dealer, trzeba się na niego zdecydować przed odbiorem, ale niekoniecznie w momencie zamówienia.
« Ostatnia zmiana: 2019/05/16 13:02 wysłana przez Tiggy »
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #13 dnia: 2019/05/16 13:39 »
Ja co prawda deklarowałem przedłużoną gwarancję i pakiet serwisowy od razu, ale tak naprawdę potwierdzałem to przy wystawieniu faktury.
 

Tiggy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Thanked: 9 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.5 TSI MT / 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: PO
Odp: Elektroniczna książka serwisowa
« Odpowiedź #14 dnia: 2019/05/16 17:03 »
Jesteś pewien, że nie masz tego też wklejonego w instrukcji obsługi? No chyba, że go pakiet dokupiłeś później (nie wiem czy jest taka możliwość).

Ok - myliłem się. Jest to wpisane ręcznie przez osobę wydającą auto na drugiej stronie instrukcji i podbite pieczątką dealera.