Autor Wątek: Skrzypiąca kratka nawiewu  (Przeczytany 8420 razy)

asta

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Thanked: 16 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: CL
  • Silnik: 1.4
  • Napęd: FWD
Skrzypiąca kratka nawiewu
« dnia: 2019/04/14 00:44 »
Advertisement

do wymiany jest kratka wentylacji ,od paru miesięcy przy zmianie temperatury coś trzeszczało


WOLF     napisz coś więcej bo mi też w niskich temperaturach kratka nawiewu z prawej strony pyka, pstryka, trzeszczy diabli wiedzą jak to określić.

łatwo to wymienić, nie zrobili więcej szkód niż było??
 

WOLF

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
  • Thanked: 12 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1,4 Tsi ACT CZEA
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDAŃSK
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/04/14 07:48 »
Nie generalnie nie zrobili nic po za tym że wymienili (podobno) i przez tydzień była cisza ,po tygodniu wróciło od nowa ,choć nie tak głośno jak poprzednio i nie na co dzień ,jedno co jest na 90 % i to powoduje ,to różnica temperatur -garaż mam połączony z domem jako jedną bryłę ,grzejniki izolacja itd.temperatura w jesień/zima około 20/22 *C wystarczy na zewnątrz już  -4 *C , 5 minut po wyjeździe z garażu  i już zaczyna się 😬 a jak jest ciepło to przez miesiąc potrafi być cisza .
Strasznie to wkurza wystarczy jak Żona dotknie / położy na nawiewie rękę i cisza .
To samo miałem od nowości w Qaskhai tyle ze centralnie w podszybiu i do końca tak zostało .
Wydaje mi się iż przyczyną jest sama deska rozdzielcza i konstrukcja pod wpływem różnic temperatur ,napręża się rozpręża w Nissanie całe lato cisza tylko jesienne chłody i już trzaski 😬
Asta jeśli również nocujesz Tiga w garażu to może i potwierdzi to moją teorie? ,na razie jestem po wymianie oleju czekam na przegląd i poproszę o poluzowanie konstrukcji deski oraz po próbie ustabilizowania ponowne skręcenie ,może pare milimetrów w tę lub tamtą stronę pomoże ?
« Ostatnia zmiana: 2019/04/14 10:29 wysłana przez WOLF »
 

asta

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Thanked: 16 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: CL
  • Silnik: 1.4
  • Napęd: FWD
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/04/14 15:40 »
garaż nie ogrzewany i już było ok, a w ostatnie dni zrobiło się chłodno i znowu, przegląd wypada mi latem i zazwyczaj nie ma co im pokazać.
Boje się też żeby nie było gorzej po próbie naprawy.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/04/20 15:24 »
U mnie też ten efekt powoli się pojawia (okolice nawiewu ale po stronie szyby kierowcy). Na pewno jest to skorelowane z temperaturą. Efekt był od nowości, ale był stosunkowo rzadko słyszany. Obecnie słyszę go coraz częściej. Zdarza się też latem, przy mocnym słońcu kiedy deska jest nagrzana a nawiew chłodny od temperatury. Dociśnięcie nawiewu palcem czasem pomaga i efektu nie ma w trakcie dociskania. Nawiew odzywa się na pofałdowanych drogach przy ruchach nadwozia (trudno powiedzieć czy tylko przechył boczny, czy też przód tył), łatwiej wygenerować go na kostce brukowej niż asfalcie (ale występuje tu i tu).
 

WOLF

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 205
  • Thanked: 12 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 1,4 Tsi ACT CZEA
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GDAŃSK
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: 2019/04/23 06:53 »
u mnie dokładnie to samo ,tyle że od pasażera i już po dwóch miesiącach   >:(  witaj łączymy się z Tobą w bólu (uszu) :D
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #5 dnia: 2019/04/29 17:57 »
Kratka naprawiona, moje ASO znało temat (Krotoski-Cichy ze Szczecina). Na razie cisza, zobaczymy czy sytuacja się utrzyma:)
 

asta

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Thanked: 16 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: CL
  • Silnik: 1.4
  • Napęd: FWD
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #6 dnia: 2019/05/02 11:34 »
moje ASO znało temat
co zrobili??

bo u mnie coś zrobili, choć nic nie słyszeli i jest lepiej ale nie idealnie.

W sumie to wszystkie te kratki na kokpicie potrafią wydawać trzeszczące dźwieki
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Skrzypiąca kratka nawiewu
« Odpowiedź #7 dnia: 2019/05/02 12:32 »
Nie wiem niestety dokładnie, bo mi się doradca zmienił i drugi nie miał zielonego pojęcia o niczym:). Wiem, że temat jest znany i to nie pierwszy Tiguan u nich z tym problemem. Usunięcie polega na poprawieniu mocowania nawiewu (ew. samej kratki) - tyle zapamiętałem z oryginalnej rozmowy. U mnie na chwilę obecną jest lepiej niż w nowym (kratkę słyszę może raz na kilka godzin jazdy co jest dla mnie akceptowalne). U mnie dźwięk był raczej z jakiegoś łączenia pomiędzy rurą nawiewu a elementami deski. Raczej nie była to sama kratka.

I masz rację one wszystkie potrafią hałasować, czasami pomaga ich odpowiednie ustawienie (zwykle w dół), wtedy słychać je mniej.


EDIT: Naciskanie obudowy kratki lub deski rozdzielczej potrafiło minimalizować dźwięki, ja stawiałem na łączenie AID/deska/nawiew.