Autor Wątek: Kotwiczenie fotelika RWF  (Przeczytany 11066 razy)

foxter11

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Thanked: 11 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Kotwiczenie fotelika RWF
« dnia: 2019/04/10 07:26 »
Advertisement
Jakiś czas temu montowałem fotelik RWF w Allspace i nie znalazłszy żadnych kotw za przednim fotelem przymocowałem pasy kotwiące do przedniego fotela pasażera - lewy pas przeciągnąłem pomiędzy oparciem i siedziskiem, ale prawy z racji poduszki bocznej w fotelu przymocowałem do mocowania fotela do szyny. Wadą tego rozwiązania jest, że nie można w ogóle regulować fotela pasażera.
Pytanie czy komuś udało się to zamontować jakoś inaczej albo może znalazł jakieś ukryte kotwy :) ?


Drugie pytanie - czy działa Wam składanie drugiego rzędu siedzeń z bagażnika? Ja ciągnę tak, że mam wrażenie, że zaraz wyrwę uchwyty i nic się nie dzieje, więc muszę zawsze składać od strony foteli ciągnąc za ten paseczek u dołu oparcia, bo plastikowy uchwyt u góry jest chyba tylko do połowicznego składania fotela aby móc wejść do 3. rzędu siedzeń. 
 
The following users thanked this post: habanero

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #1 dnia: 2019/04/10 07:37 »
Fotelik tyłem do kierunku jazdy montowany na kotwice? Ja jeszcze takiego nie widziałem. Ja miałem taki fotelik tyłem do kierunku jazdy, ale z nogą. Poza tym zastanawiam się, gdzie w ogóle zaczep miałby być zamontowany. Wydaje mi się, że kotwica jest jedynie do użycia w momencie jak zainstalujesz fotelik przodem do kierunku jazdy.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1429
  • Thanked: 178 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #2 dnia: 2019/04/10 07:49 »
Też mi się wydaje, że kotwa spełni swoje zadanie tylko w przypadku pozycji "przodem".
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #3 dnia: 2019/04/10 09:30 »
Są też foteliki obrotowe ze standardowym mocowanie isofix i wtedy montujesz tak jak przodem do kierunku jazdy, a górną część fotelika obracasz. ;)

Przy mocowaniu "zwykłego" fotelika tyłem do kierunku jazdy trzeba ustabilizować oparcie fotelika za pomocą pasów mocujących albo do szyn (czasem są dodatkowe uchwyty w szynach właśnie tzw. kotwy) albo oparcia fotela przedniego. Np. TAKIE kotwy można też osobno dokupić i zamocować pomiędzy podłogą, a szyną fotela przedniego. Nawet jak fotelik posiada dodatkową nogę to też powinno się ustabilizować go dodatkowymi pasami.

TUTAJ jest trochę więcej napisane o mocowaniu fotelika tyłem do kierunku jazdy.
 

foxter11

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Thanked: 11 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #4 dnia: 2019/04/10 09:47 »

Tak jak pisze MrBlacker - oczywiście jest noga plus do tego pasy, które stabilizują fotelik bocznie i przy ewentualnych uderzeniach w tył pojazdu.
@MrBlacker Te kotwy z tego co widzę mocuje się do ostatniej śruby szyny przedniego fotela - dzięki za podpowiedź, nie wiedziałem o nich wcześniej.
https://www.babyworld.se/images/2.149171/britax-max-way-plus.jpeg
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #5 dnia: 2019/04/10 09:56 »
Niektóre auta mają fabrycznie takie kotwy, ale jeśli konstrukcja auta pozwala to można je sobie dołożyć.
 

habanero

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 190KM
  • Skąd: WAW
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #6 dnia: 2019/04/10 11:36 »
Dzięki za założenie tematu - właśnie za chwilę będę kupował fotelik korzystający z pasów kotwiczących (Britax Römer Max-Way Plus albo Axkid Minikid) i sam się zastanawiam jak wygląda sytuacja z mocowaniem.

Z tego co wiem to Saab-y i Volvo są wyposażone w dedykowane miejsca do montażu pasów kotwiczących.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1429
  • Thanked: 178 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #7 dnia: 2019/04/10 14:11 »
@habanero my korzystamy z DUALFIXa. Obracanie fotelika + SUV to duet, którego na chwilę obecną na nic bym nie zamienił :-)


Z Britaxowej osłony fotela też korzystamy i jestem zadowolony.
 

foxter11

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Thanked: 11 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #8 dnia: 2019/04/10 15:17 »
Dualfix jest niestety tylko do 18kg, a ja chciałem wozić dziecko tyłem jak najdłużej, dlatego wybrałem MaxWayPlus. Axkid był trochę węższy i sporo droższy, do tego nie miał ocen w teście Adac. Natomiast oba zdały Test Plus.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1429
  • Thanked: 178 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #9 dnia: 2019/04/10 16:25 »
@foxter11 @habanero  a w jakim wieku są Wasze dzieci? U mnie zbliża się do 3,5 roku, a waga 15kg. Spodziewam się, że jeszcze 1,5-2 lat młody będzie korzystać z fotelika.
 

foxter11

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Thanked: 11 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #10 dnia: 2019/04/10 16:52 »
14 miesięcy i 13kg ;)  Mój młodszy syn jest wzrostowo i wagowo w 97 centylu (ale ja mam prawie 2 metry wzrostu) więc fotelik by mu starczył może na 1,5-2 lata maksymalnie tak porównując ze starszym, ktory rósł trochę wolniej. Chodziło mi też o szerokość siedziska.
« Ostatnia zmiana: 2019/04/10 17:58 wysłana przez foxter11 »
 

Rocko

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Thanked: 34 times
  • Model: Audi Q5
  • Wersja: Advanced
  • Silnik: 40 TDI
  • Napęd: 4x4
  • Skąd: GD
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #11 dnia: 2019/04/10 20:32 »

Prawdę mówiąc oprócz Isofixa i nogi nie widzę potrzeby obwiązywać fotelika jeszcze pasami, a już na pewno nie w taki sposób jak to jest na obrazku powyżej 😜 przecież to węzeł gordyjski 😜
 

foxter11

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Thanked: 11 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #12 dnia: 2019/04/10 21:00 »
A jeśli chodzi o drugą część pytania to czy u Was działa normalnie opuszczanie drugiego rzędu siedzeń z bagażnika?
 

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #13 dnia: 2019/04/10 21:11 »
Nie każdy fotelik nadaje się do każdego modelu auta, przy takich udziwnieniach z pasami [/size]podjechałbym[size=78%] do sklepu i przymierzał te cuda techniki do auta i dziecka. Na szczęście moja mała wagowo i wzrostowo spokojnie pojeździ w obrotowym bardzo długo :) [/size]


Mniej w temacie:
1) foteliki obracane nie mają kotew ale mają niższe kategorie wagowe;
2) jak kupujecie obracane to zwróćcie uwagę na to, że mechanizmy obracania mają potężne luzy (nie wszystkie). Ja się wpakowałem w Cybex'a Sirona S - bez dziecka nie idzie z tym jeździć:

https://www.youtube.com/watch?v=bVCnLffyqLM  Sprawa zgłoszona co Cybex - "ten typ tak ma". Porażka.
 

sxill

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 47
  • Thanked: 4 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Comfortline
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: Poznań
Odp: Kotwiczenie fotelika RWF
« Odpowiedź #14 dnia: 2019/04/10 21:56 »
Odnośnie składania kanapy z bagażnika: u mnie jest identycznie, chociaż chyba kiedyś mi to zadziałało.