Autor Wątek: Nasze wideorejestratory  (Przeczytany 103364 razy)

Snooper

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Thanked: 20 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + R-line (zew)
  • Silnik: 2.0 TDI 190 km
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #75 dnia: 2019/05/04 16:49 »
Advertisement
@kamilka91 jedynym miejscem gdzie trzeba chocby uchylic tapicerke/plastil jest przedni slupek reszte da rade zrobic na "wcisk"
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #76 dnia: 2019/05/04 17:06 »
@kamilka91 trochę dziwię się, że @rk o tym nie wspomniał, ale ASO bez problemu - niestety odpłatnie - wykona usługę montażu kamery, zarówno przedniej jak i tej na tył auta. Oni wiedzą dokładnie co i gdzie jest umieszczone i jak nie uszkodzić.
 

kamilka91

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2.0 TDI / 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: GD
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #77 dnia: 2019/05/04 21:22 »
850zł w ASO to bardzo droga usługa jak za 15minut pracy - instruktarze zakładania kamerki na YT mają max +/-15minut.
Myślę nad zleceniem takiej pracy w warsztacie, który się w tym specjalizuje. 
Zastanawiam się, czy korzystając z usług takiego warsztatu nie stracę gwarancji na nowy samochód? - przy założeniu, że wszystko się powiedzie, bez żadnych problemów.
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #78 dnia: 2019/05/04 22:16 »
Parę postów wcześniej TUTAJ opisałem montaż u siebie w aucie.
Chciałem ładnie wszystko pochować, ale trochę namęczyłem się przy demontażu osłony lewego słupka A. Nic nie popsułem i nie obawiam się o gwarancję. ;)
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #79 dnia: 2019/05/04 22:39 »
850zł w ASO to bardzo droga usługa jak za 15minut pracy - instruktarze zakładania kamerki na YT mają max +/-15minut.
Myślę nad zleceniem takiej pracy w warsztacie, który się w tym specjalizuje. 
Zastanawiam się, czy korzystając z usług takiego warsztatu nie stracę gwarancji na nowy samochód? - przy założeniu, że wszystko się powiedzie, bez żadnych problemów.
Zwróć uwagę, że montaż obejmował też kamerkę z tyłu, gdyby była tylko z przodu cena spadła by o połowę. I było to 650 a nie 850 (co nie zmienia faktu, że koszt jest wysoki).

Filmikami się nie sugeruj, na szybko ja też sobie w 15 minut wszystko zainstalowałem. Sporo z tych filmików opisuje dość amatorskie i nie do końca bezpieczne sposoby. Dwukanałowa kamera zajmuje ciut więcej jak chcesz się porządnie wpiąć w instalację.

W renomowanym warsztacie, który wie co robi powinno być OK. Tylko poproś, żeby nie było żadnych ingerencji w części auta. Od szemranych trzymałbym się z daleka, nie chce dostać kamerą lub kablem w twarz/oko w razie uruchomienia poduszki.

No i się zastanów czy kamerka jest Ci w ogóle potrzebna. Ja w następnym aucie raczej nie będę instalował.
 

arekp

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1426
  • Thanked: 177 times
  • Model: BMW X5
  • Wersja: 45e M-sport
  • Silnik: 3.0 R6 394KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #80 dnia: 2019/05/04 22:50 »
instruktarze zakładania kamerki na YT mają max +/-15minut.

Nie musisz wybaczać złośliwości, ale skoro to takie proste, to w czym masz problem?

Doktor Internet ze Starszym Mechanikiem YouTube rozwiązują każdy problem. Ale czy zastanawiałaś się ile razy coś spieprzyli, zanim powstał ten cudowny filmik montażu w 15 minut?
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #81 dnia: 2019/05/11 20:53 »
@rk i @arekp nie znalazłem do końca jasnych odpowiedzi na stronie producenta BlackVue więc zadam Wam kilka pytań w temacie Waszych kamerek:
  • Czy można ręcznie ustawić znacznik zabezpieczenia (standardowo jest to realizowane przez czujnik wstrząsu) dla aktualnego klipu? Np. przez komendę głosową.
Okazuje się, że można to zrobić, konfigurując czujnik zbliżeniowy w kamerce aby po machnięciu ręką w jej okolicy uruchamiał nagrywanie manualne. Wtedy zapisuje się 5 ostatnich sekund + standardowy dla danej kompresji czas filmiku i film jest inaczej oznaczony. Nie wiem, czy automatycznie nadawany jest znacznik zabezpieczenia, ale przynajmniej można go szybko znaleźć. W wypadku dużej karty (typu 128GB) koniecznej dla nagrywania w 4K więcej niż kilkunastu minut, takie podejście nie jest zbyt problematyczne. Naturalnie lepiej by było, gdyby dany filmik i +1 jeden klip dostały znacznik zabezpieczenia.
 

rk

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1068
  • Thanked: 105 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: HL+R-Line
  • Silnik: 2.0 TSI 220KM
  • Skąd: ZS
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #82 dnia: 2019/05/30 17:22 »
Dzisiaj sprawdziłem, nagranie manualne traktowane jest tak samo jak nagrania ze zdarzeniami.
 

kabum

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Thanked: 14 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Join
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WH
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #83 dnia: 2019/06/12 21:12 »
u siebie zamontowałem VIOFO A129-G DUO - jakościowo jest ok, nagrania też. Kamerkę podłączyłem pod stałe zasilanie z bezpieczników przy pomocy adaptera Viofo, który ma podobno zareagować w przypadku spadku napięcia w instalacji i odciąć zasilanie. Tryb parkingowy ustawiony na wykrywanie ruchu / wstrząsów /dźwięku
Jeśli ktoś chce zerknąć to linki poniżej (oczywiście Vimeo/yt i inne trochę tną na jakości, ale jak będą chętni to surowy plik też będę mógł podesłać - jeśli z automatu nie jest na 1080P to warto przestawić)

Tył dzień



Przód dzień


Tryb parkingowy noc/wieczór
 

Adalbert7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2,0 TSI / 190KM / DSG7
  • Skąd: SK
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #84 dnia: 2019/07/22 15:25 »
@kabum , z którego bezpiecznika wziąłeś stałe zasilanie - po wyłączeniu silnika?
 

kabum

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Thanked: 14 times
  • Model: Tiguan II
  • Wersja: Join
  • Silnik: 2.0 TDI 150KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: WH
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #85 dnia: 2019/07/22 15:43 »
@Adalbert7 -> korzystałem z tej instrukcji https://www.autoinstruct.com.au/manufacturer/volkswagen/mk2-tiguan/mk2-tiguan-dash-cam-install/
W kroku nr 11 jest fotka bezpieczników, nie pamiętam który ale w 7,5A się wpiąłem z adapterem od Viofo, który podobno przy spadku napięcia odcina zasilanie aby aku nie padło.
 

Adalbert7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 40
  • Thanked: 1 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline
  • Silnik: 2,0 TSI / 190KM / DSG7
  • Skąd: SK
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #86 dnia: 2019/07/22 18:16 »
@kabum - dzięki
 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #87 dnia: 2019/09/16 11:20 »
Jak zamontowałem wideorejestrator w aucie to wrzuciłem testowo do niego jedną z moich nieużywanych kart SANDISK ULTRA microSDHC 32 GB.
Karta nie do końca przystosowana do ciągłego nagrywania materiału wideo, ale jakoś nie miałem czasu, aby zakupić coś odpowiedniejszego.

Jednak parę dni temu w końcu zostałem zmuszony do zakupu nowej karty ponieważ pojawiły się problemy z nagrywaniem obrazu i zapisywaniem zdjęć. Okazało się, że na karcie samoistnie włączył się tryb "read only", a karty nawet nie można sformatować (karta nie ma własnego przełącznika). ;)

Nowy zakup to dedykowana karta do wideorejestratorów SANDISK HIGH ENDURANCE microSDXC 128GB. Zobaczymy jak długo wytrzyma. ;)

 

MrBlacker

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1598
  • Thanked: 148 times
  • Model: Tiguan II Allspace
  • Wersja: Highline + Offroad
  • Silnik: 2.0 TSI 180KM
  • Napęd: 4x4
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #88 dnia: 2019/11/08 11:02 »
Wracając do tematu ręcznego oznaczania wybranych nagrań to ostatnio mi się przypomiało, że w mojej kamerce (pewnie w większości innych też) jest opcja robienia zdjęcia wraz z nagraniem klipu video (maksymalnie 30 sekund).
Nie jest to oznaczanie nagrań znacznikiem "emergency file", ale to jest to dodatkowy klip tworzony w osobnym albumie i możliwy do pobrania tak jak zdjęcia.
Sprawdziłem dokładnie działanie tego i działa to tak, że po naciśnieciu specjalnego przycisku (moja kamerka jest wyposażona w bezprzewodowy przycisk do rejestarcji zdjęć) jest robione zdjęcie i jednocześnie nagrywany jest klip wideo 15 sekund wstecz i 15 sekund do przodu od momentu naciśnięcia przycisku (oczywiście przy ustawieniu długości klipu na 30 sekund).

Jak dla mnie jest to wystarczające, aby nagrać jakąś dziwną sytuację na drodze i później bez przeszukiwania całej karty łatwo mieć dostęp do takich nagrań.
 

Beckett1

  • Potrafi się przywitać ;-)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Thanked: 2 times
  • Model: Tiguan
  • Wersja: comfortline
  • Silnik: 1.5/130KM
  • Napęd: FWD
  • Skąd: Poznań
Odp: Nasze wideorejestratory
« Odpowiedź #89 dnia: 2019/12/21 18:51 »
Czy ktoś może podpinał wideorejestrator do instalacji elektrycznej? Może ktoś zrobi fotorelacje z takiej instalacji i pokaże gdzie najlepiej się wpiąć.